Beckham dan Figo Dipanggil

Persatuan Sepak Bola Seluruh Indonesia (PSSI) semalam telah mengumumkan senarai 46 pemain yang dipanggil untuk menyerta! kem latihan pusat skuad Indonesia bawah 19 tahun (B-19) sebagai persiapan menghadapi kejohanan AFC B-19 pada bulan Oktober nanti.

Mereka akan mula melapor diri pada 23 Julai (esok) di Stadium Madya, Senayan, Jakarta dibawah kendalian bekas jurulatih skuad Piala Dunia Korea Selatan, Shin Tae-yong.Daripada 46 pemain tersebut, ada dua nama telah menarik perhatian peminat bola sepak tempatan apabila disamakan dengan nama bintang terkemuka dunia iaitu Beckham Putra Nugraha (David Beckham) dan Figo Sapta Fahrezi (Luis Figo).

Selain itu, Shin Tae-yong turut memanggil pemain daripada kelab England, Ipswich Town B-18 iaitu Elkan Baggot yang mempunyai dar@h keturunan Indonesia.

Ini kali pertama pemain pertahanan tengah itu mendapat panggilan ke skuad Indonesia. Dengan ketinggian 194 cm, beliau dikatakan mampu memperkuatkan bent3ng pertah@nan skuad garuda muda.

Selain Baggot, antara pemain dari luar negara yang turut dipanggil ialah Witan Sulaeman dari FK Radnik Surdulica (Serbia) serta Khairul Imam Zakiri dari Gymnastica Cueta (Sepanyol).Berdasarkan temubual Shin Tae-yong kepada media Korea Selatan, KBS News, akan ada 30 pemain yang dipilih daripada 46 nama tersebut. Ia bermaksud 16 pemain bakal digvgurkan.

30 pemain ini akan dibawa menjalani latihan pusat di Korea Selatan pada 9 Ogos 2020 dan diuji dalam beberapa perlawnan persahabatan di sana.

Sesi latihan ini akan dilakukan pada 9 Ogos dengan 30 pemain yang mendapat tiket ke Korea, jelas Shin Tae-yong.Skuad Indonesia B-19 diundi dalam kumpulan A bersama tuan rumah iaitu Uzbekistan, Kemboja dan Iran.

Berikut 46 pemain yang dipanggil sertai kem latihan pusat Indonesia B-19:

1. Irfan – AS Abadi Tiga Naga
2. Muhammad Fajar Fathur Rachman – ASAD 313
3. Deka Muhammad Toha – ASAD 313
4. Mohammad Kanu Helmia – Babel United FC
5. Irfan Jauhari – Bali United
6. I Kadek Dimas Satria Adiputra – Bali United
7. Komang Tri Arta Wiguna – Bali United
8. Amiruddin Bagas Kaffa Arrizqi – Barito Putera
9. Alif Jaelani – Barito Putera
10. Mochamad Yudha Febrian – Barito Putera
11. David Maulana – Barito Putra
12. Miftahul Husyen – Bhayangkara FC
13. Hamsa Medari Lestaluhu – Bhayangkara FC
14. Liba Valentino Imwahyusy – Bhayangkara FC
15. Serdi Ephy Fano Boky – Bhayangkara FC
16. Arya Putra Gerryan S – Borneo FC
17. Khairul Imam Zakiri – Gymnastica Cueta
18. Fadilah Nur Rahman – Diklat Ragunan
19. Komang Teguh Trisnanda – Diklat Ragunan
20. Witan Sulaeman – FK Radnik Surdulica
21. Elkan William Tio Baggot – Ipswich Town
22. Muhammad Rifaldo Lestaluhu – Mitra Kukar
23. Rizky Ridho Ramadhani – Persebaya
24. Mochammad Supriadi – Persebaya
25. Ernando Ari Sutaryadi – Persebaya
26. Erlangga Setyo Dwi Saputra – Persib Bandung
27. Beckham Putra Nugraha – Persib Bandung
28. Sutan Diego Armando Ondriano – Persija Jakarta
29. Figo Sapta Fahrezi – Persija Jakarta
30. Braif Fatari – Persija Jakarta
31. Risky Muhammad Sudirman – Persija Jakarta
32. Sandi Arta Samosir – Persija Jakarta
33. Theofillo Numberi Da Costa – Persipura
34. Bayu M. Fiqri – PON Jatim
35. Muhammad Darmawan – PPLP DKI
36. Harberd Akhova Sokoy – PPLP Papua
37. Mahmud Cahyono – PPOP DKI Jakarta
38. Kartika Vedhayanto Putra – PSIS Semarang
39. Pratama Arhan Alif Rifai – PSIS Semarang
40. Alfeandra Dewangga Santosa – PSIS Semarang
41. Muhammad Adi Satryo – PSMS Medan
42. Saddam Emiruddin Gaffar – PSS Sleman
43. Muhammad Fadhil Adhitya Aksah – Semen Padang FC
44. Ahmad Rusadi
45. Andre Oktaviansyah
46. Brylian Negietha Dwiki Aldama

sumber:vocketfc